طرح کارآفرینی خدمات بینایی سنجی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  طرح کارآفرینی خدمات بینایی سنجی

  طرح کارآفرینی خدمات بینایی سنجی   

  طرح کارآفرینی خدمات بینایی سنجی

  موضوع طرح : خدمات بینایی سنجی، چشم‌پزشكی، فروش لوازم و مواد چشم‌پزشكی

  محل اجرای طرح : قابل اجرا در كلیه مناطق شهری كشور

  سرمایه گذاری كـل: ۱۰۲۰ میلیون ریال

  سهم آوردة متقاضی: ۱۲۰ میلیون ریال

  سهم تسهیلات: ۹۰۰ میلیون ریال

  دورة بازگشـت سرمایه: ۱۳ ماه

  اشتغالزایی : ۱۴ نفر

  مقدمــه :
  افزایش سطح بهداشت و سلامت شهروندان اثر مستقیمی بر شاخص های اقتصادی جامعه دارد، چنانچه افراد اجتماع قادر باشند به راحتی به فعالیت اقتصادی و اجتماعی بپردازند رشد اقتصادی شتاب فزاینده ای را تجربه خواهد كرد. این امر در بیانیه « بهداشت برای همه تا سال ۲۰۰۰ » سازمان جهانی بهداشت كه در اجلاس سی‌ام خود ، مهم ترین هدف اجتماعی دولت‌ها را رساندن كلیه مردم جهان به درجه ای از سلامت كه بتوانند از نظر اجتماعی و اقتصادی دارای زندگی مؤثری باشند، دانست نیز منعكس گشته است.

  اهتمام دولت‌ها به بهبود سطح بهداشت همگانی علاوه بر سرمایه‌گذاری های مستقیم دولت در بخش بهداشت و درمان ، به شكل انجام حمایت از بخش غیر دولتی و در نظر گرفتن تسهیلات برای این بخش نیز انجام می‌پذیرد. انجام این حمایت ها معمولا در ارتقای سطح خدمات ارائه شده به بیماران اثر قابل توجهی بر جای می‌گذارد.

  از دیگر سو با توجه به افزایش ظرفیت دانشكده‌های پزشكی كشور در دهه های ۶۰ و ۷۰ و افزایش تعداد پزشكان جوان جویای كار ، لزوم توجه هر چه بیشتر به سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان آشكارتر میگردد. چراكه علیرغم نیاز مبرم شهروندان به خدمات بهداشتی و درمانی ، خصوصا در مناطق محروم، به دلیل عدم وجود امكانات كافی ، تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشكده های پزشكی كشور فاقد شغل مرتبط با تخصص خود می‌باشند.

  اجرای چنین طرح‌هایی ضمن آنكه كمك شایان توجهی به بهبود سطح بهداشت همگانی است، زمینه مناسبی برای اشتغال به كار دانش آموختگان علوم پزشكی از قبیل پزشكان متخصص چشم و بینایی سنجی را فراهم می‌آورد. ضمن اینكه با توجه به اینكه درصد بالایی از فارغ التحصیلان این رشته هارا بانوان تشكیل می‌دهند، این طرح می‌تواند به وسیله بانوان متخصص نیز به مرحله اجرا درآید.
  توجیه اقتصادی طرح :
  الف – سرمایه گذاری ثابت :

  الف – ۱ ) زمیـن :

  متـراژ ( متر مربع ) هزینه واحد ( هزارریال ) هزینه كل ( میلیون ریال )
  ۴۰۰ ۵۰۰ ۲۰۰
  الف – ۲ ) محوطه سازی :

  ردیف شــرح مقدار هزینه واحد ( هزارریال) هزینه كل (میلیون ریال )
  ۱
  ۲ تسطیح و خاكبرداری
  فضای سبز و پاركینگ ۴۰۰مترمربع
  ۱۶۰مترمربع ۶
  ۱۵۰ ۴/۲
  ۲۴
  جـــمـــع ۴/۲۶

  طرح کارآفرینی خدمات بینایی سنجی

  نویسنده : عاطفه بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 19 تير 1396 ساعت: 0:23
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها